1923–1998 KOLMVEERAND SAJANDIT KOGEMUST
 


 
Firma Bosal loodi 1923 aastal, kui praeguse grupi juhatuse esimehe isa alustas Alkmaaris osade (sh. summutite) koostamist autode jaoks. Firma nimi moodustub asutaja nimest ja selle koha nimest, kus see ettevõte asutati.

Aastal 1952 alustas Karel Bos (1928) väljalaskesüsteemide masstootmist Lõuna-Aafrikas. Varsti pärast seda otsustas firma hakata ise tootma torusid ning litsentsi alusel ka hüdraulilisi ja mehaanilisi tungraudu. Aastast 1959 tarnib firma Bosal autotootjatele väljalaskesüsteeme autotehastes originaalvarustusena paigaldamiseks.

Bosal Canada asutati 1966. a. ja 1968. a. rajati Bosal firma Belgias. Tootmine Saksamaal algas 1973. a. ning 1977. a. avati tehased Prantsusmaal ja Ühendatud Kuningriigis. 1980. aastate alguses tõusis Bosal tänu umbes 20 tehase ülevõtmisele ja loomisele üheks peamiseks turuliidriks. Mõned aastad hiljem hakkas firma originaalvarustusena paigaldamiseks tarnima väljalaskesüsteeme Euroopasse, seejärel Põhja- ja Lõuna-Ameerikasse.

1987. aastal koondas Bosal oma uurimis- ja arendusüksused Lummenisse Belgias, kus nüüd asub kogu kontserni tehnoloogilise uurimistöö "häll".

Samal ajal areneb firma edasi ka metalltorudega seotud muude toodete valiku mitmekesistamise suunas: haakekonksud, autode katuseraamid, laoriiulid.